Nog geen vijf jaar geleden deed Julie van Dooren eindexamen VWO aan het Rythovius College, en afgelopen vrijdag keerde zij terug om een spetterende gastles marketing te verzorgen. Over dit onderwerp kan ze met zichtbaar enthousiasme en kennis van zaken vertellen. Inmiddels werkt Julie als adviseur Marketing en Communicatie bij de HAS Hogeschool in Den Bosch, waar zij zelf ook haar HBO-opleiding afrondde. Tijdens haar studie zette ze bovendien haar eigen biermerk en onderneming op. Alsof dat nog niet genoeg is, zet deze bezige bij zich op zondagavonden ook in voor de zorg voor dementerende ouderen. Kortom, Julie is een energieke en veelzijdige jonge vrouw die midden in het leven staat en meer dan genoeg inspirerende verhalen te delen heeft.

Oud-leerling Julie van Dooren neemt eenmalig de les Bedrijfseconomie over van docent Saris. Foto: Eva Kox
Op vrijdagochtend gaf Julie een inspirerende gastles aan VWO 5-leerlingen die het vak Bedrijfseconomie volgen. Deze leerlingen hadden onlangs hun eigen ondernemingsplannen geschreven en kregen nu de kans om te horen hoe het er in de praktijk aan toegaat. Julie vertelde openhartig over haar ervaringen als ondernemer en de uitdagingen die zij tegenkwam bij het opstarten van haar biermerk Zatisfyer.
Ze nam de leerlingen mee in haar verhaal over hoe ze zich staande hield tegenover een groep kritische bankiers bij de Rabobank, die haar een uur lang stevig ondervroegen over haar ondernemingsplan. Ook vertelde ze over haar zoektocht naar een brouwer die samen met haar het speciaal ontwikkelde vrouwenbier wilde produceren. Daarnaast ging ze in op de media-aandacht die ze kreeg toen ze haar biermerk met de opvallende naam lanceerde, en hoe ze leerde om via koude acquisitie haar product onder de aandacht te brengen.
Het was een boeiend en levendig verhaal, waarbij de leerlingen zichtbaar geboeid luisterden. Ze stelden veel goede vragen, die Julie beantwoordde met aansprekende voorbeelden en persoonlijke anekdotes.
Tot slot sprak Julie met de leerlingen over haar studiekeuze. Ze vertelde welke overwegingen haar ertoe brachten om na het VWO te kiezen voor een HBO-opleiding. Over deze opleiding sprak ze met veel enthousiasme—niet in de laatste plaats omdat dit inmiddels ook haar werkgever is.
Al met al was het een inspirerende en leerzame gastles. Julie, bedankt!